Kainuun OLKA järjestää syksyllä etälukupiirin, johon voi osallistua mistä päin maata – tai maailmaa – tahansa. Tervetuloa mukaan!
Etälukupiirin aiheet liittyvät OLKA-toiminnan mukaisesti hyvinvointiin ja terveyteen sekä siihen, mikä tuottaa elämään iloa, tukea ja toivoa. Vapaaehtoisen ideasta lähtenyt lukupiiri kutsuu mukaan kaikki kiinnostuneet.
OLKAn etälukupiirissä luetaan yhdessä, keskustellaan ja kuunnellaan, jaetaan kokemuksia, oivalluksia tai lukuvinkkejä. Luetaan kirjoista vaikkapa katkelmia, ruonoja tai mietelauseita. Teemakerroilla voimme perehtyä tarkemmin tietyn kirjailijan tai runoilijan tuotantoon. Voimme kutsua etälukupiiriin myös vierailijoita. Etälukupiiriin osallistujat tekevät siitä omanlaisensa. Yhdessä on mukavaa!
Lukupiiri on osallistujille maksuton. Lukupiirin ohjaajana toimii Kainuun OLKAn vapaaehtoinen.
Katso lisätiedot ja ilmoittaudu mukaan (Kainuun Nuotta ry).
Ilmoittautuminen päättyy torstaina 26.8.
